Informácie o nás

História a my

Príprava založenia zvolenského klubu SM prebiehala v spolupráci trnavských členiek už existujúceho SZSM a Zvolenčana Lacka Horvátha. Prvé stretnutie sme mali v priestoroch evanjelickej fary vo Zvolene 5. mája 1998. Predsedom sa stal Ing. Ladislav Horváth, ktorému sa podarilo vytvoriť členskú základňu z prvých spriaznených ľudí túžiacich po spoločenstve priateľov s podobnými starosťami spôsobenými ochorením Sclerosis multiplex. Koncom roku 2000 pre Lackov zlý zdravotný stav úlohu predsedníčky prevzala Anka Raniaková, ktorú 14.9.2011 mimoriadna členská schôdza vylúčila, pretože napriek tomu že bola predsedníčkou klubu založila občianske združenie Hron na pomoc ľuďom so sclerosis multiplex, ktoré nie je pod patronátom SZSM Trnava (vylúčená aj delegátmi VZ SZM 22.marca 2012 zo SZSM za závažné porušenie Stanov a Smerníc SZSM). Zvolili sme nový výbor, ktorý sa bude viac zaujímať o nás chorých na diagnózu G35. V tomto nám pomáha mesto Zvolen ktoré nám poskytlo bezplatne priestory, ako aj všetci ktorí nám venujú 2% z dane. Našu členskú základňu tvoria esemkári Zvolena okolia,  ako aj z Detvy, Krupiny, Žarnovice, Banskej Štiavnice a Žiaru n/Hronom. Naše aktivity spočívajú predovšetkým v našich každomesačných stretnutiach, kde riešime organizačné potreby klubu, oslavy narodenín a menín našich členov. Preberáme starosti ohľadom života s našou chorobou v čom nám pomáha PhDr Jachymovičová. Počas leta chodíme na rekondície, alebo sa stretávame na káve a zmrzline v divadelnej kaviarni. Decembrové stretnutie je vždy v znamení Mikuláša a Vianoc. Každoročne organizujeme aj KROK s SM, v roku 2012 to bol prvýkrát Deň Slnečníc, kde ako dúfame nám pomôže ako každý rok mesto Zvolen a Stredná odborná škola hotelových služieb a obchodu vo Zvolene. Predstavitelia mesta Zvolen prejavujú pozitívny postoj ku všetkým našim aktivitám. Vďaka nim sa nám darí zviditeľňovať život postihnutých ľudí, priblížiť ich problémy a najmä podsunúť do povedomia obyvateľom nášho mesta myšlienku o prítomnosti spoluobčanov aj s touto diagnózou na tomto svete a v tomto meste. Stretávame sa vždy prvý utorok v mesiaci od 1300 - 1700 hodiny, v priestoroch bývalej MŠ na Bernolákovej ulici č.1 (drevostavba naproti nemocnici).

predseda klubu

Juraj Hanák

V tejto rubrike nie sú žiadne články.

V tejto rubrike nie sú žiadne články.